ból zęba, cofające się dziąsła

chore zęby, cofające się dziąsła, zęby do leczenia kanałowego, ubytki w zębach, choroby jamy ustnej, zapalenie dziąseł

Jak wyleczyć zęby, które nadają się do plombowania lub nawet leczenia kanałowego. Jak wyleczyć cofające się dziąsła. W domu i bez pomocy dentysty (ale na podstawie rad udzielonych od dentysty).

O chorobie

jak wyleczyłem dziury w zębach
Dziura w zębie trzonowym - niewidoczna od przodu.

Choroby zębów i dziąseł są powszechne i mogą mieć różne przyczyny oraz skutki dla zdrowia ogólnego. 

Jedną z najczęściej występujących chorób jest próchnica, która rozpoczyna się od niewielkich, białawych plamek na zębach, mogących z czasem ciemnieć i prowadzić do ubytków i czarnych dziur. Ubytki te powodują dyskomfort przy spożywaniu pokarmów i napojów o różnej temperaturze. Próchnica może być leczona przez remineralizację lub plombowanie w zależności od stopnia zaawansowania​​. 

Dieta bogata w cukry rafinowane, brak odpowiedniej higieny jamy ustnej i niedobory witamin oraz mikroelementów (pierwiastków śladowych) w diecie są głównymi czynnikami ryzyka rozwoju próchnicy​. Często we współczesnej diecie to nadmiar kwasu fitynowego występującego w zbożach i nasionach oraz niska jakość gleb, z których pochodzi Twoje jedzenie przekładają się na brak wchłanialności minerałów i witamin z pożywienia, których jest w tym pożywieniu zwyczajnie za mało do odbudowy ubytków. 

Inną powszechną dolegliwością są choroby przyzębia, takie jak zapalenie dziąseł i przyzębia, które mogą być spowodowane przez złe nawyki żywieniowe, brak odpowiedniej higieny, a także przez czynniki takie jak bruksizm, cukrzyca, częste wymioty, zaburzenia metaboliczne, wady zgryzu i nieodpowiednio wykonane wypełnienia. Objawy chorób przyzębia obejmują krwawienie, obrzęk, zaczerwienienie oraz tkliwość dziąseł, nadwrażliwość szyjek zębowych, rozchwianie zębów i cofanie się linii dziąsła​.

Zarówno próchnica, jak i choroby przyzębia mogą prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak miażdżyca, pogorszenie przebiegu cukrzycy, stymulacja rozwoju chorób układu oddechowego oraz potencjalnie wpływ na rozwój chorób nowotworowych ze względu na produkcję cytokin zapalnych i obecność kieszonek przyzębnych​​.

Najlepiej zapobiegać tym chorobom przez odpowiednią higienę jamy ustnej, w tym płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami, oraz dbanie o zdrową dietę. W przypadku wystąpienia chorób przyzębia, w pierwszej kolejności należy zadbać o higienę jamy ustnej i udać się do stomatologa, który może zdiagnozować problem oraz opcjonalnie skierować do specjalisty - periodontologa, celem usunięcia złogów nazębnych i podjęcia dalszego leczenia​​.

Na tej stronie gromadzimy metody, które nadają się do stosowania w domu, aby wyleczyć i odbudować zęby. Jeśli bowiem Twój ząb nie został zniszczony do tego stopnia, że organizm go “skreślił” i powoduje stan zapalny zmierzający do rozkładu lub jego eliminacji - to tak jak każdy inny organ, Twój żywy ząb się zregeneruje. Trzeba mu w tym jednak pomóc, bo sama dieta lub same suplementy - nie wystarczą. Należy połączyć wiele technik jednocześnie, aby osiągnąć efekt synergii w leczeniu zębów i chorób przyzębia. 


Objawy

  • ból zęba
  • krwawiące dziąsła
  • kieszonki między zębem a dziąsłem
  • widoczne czarne dziury w zębach
  • biały nalot na zębach
  • zęby pokrytę warstwą osadu

Metody leczenia

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!