borelioza

choroba Lyme, post-treatment Lyme disease syndrome, zespół poboreliozowy

Choroba Lyme, znana również jako borelioza z Lyme, to infekcja bakteryjna przenoszona głównie na ludzi przez ukąszenie zainfekowanych kleszczy czarnonogich (Ixodes scapularis i Ixodes pacificus) w regionach, gdzie choroba ta jest rozpowszechniona. Jest wywoływana przez spiralne bakterie Borrelia burgdorferi.

O chorobie

Charakterystyczne objawy choroby Lyme obejmują gorączkę, zmęczenie, ból głowy, bóle mięśni i stawów oraz charakterystyczną okrągłą wysypkę często przypominającą "oko wołu", zwana erythema migrans. Jeśli nie jest ona leczona, infekcja rozprzestrzenia się do różnych systemów organizmu, co może prowadzić do poważniejszych objawów, w tym powikłań neurologicznych i sercowych.

Wczesne wykrycie i szybkie leczenie antybiotykami są kluczowe dla skutecznego zarządzania chorobą boreliozy. Niestety wczesna terapia nie daje gwarancji, że nie wystąpią objawy późniejszego stadium choroby i że nie stanie się ona przewlekła i będzie trwać latami, nawet do końca życia.

Szczegółowa historia odkrycia choroby i powszechne sposoby na obronę przed nią opisane są na Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Lyme_disease 

Na stronie Jakwyleczylem.pl skupimy się głównie na metodach, które są potrzebne tam, gdzie antybiotyki zawiodły (lub jeśli nie chcesz stosować antybiotyków na sobie przez okres kilku lat) i nadal występuje artretyzm po zastosowaniu leczenia klasycznymi metodami. Problem przewlekłej boreliozy i bólów reumatycznych wywołanych przez bakterie borelii dotyczy ok 16 - 35% osób, które były leczone zgodnie z podręcznikową wiedzą i nazywany jest “post-treatment Lyme disease syndrome” czyli zespołem poboreliozowym. 


Objawy

 • ból stawów
 • koliste zaczerwienienie dookoła ugryzienia kleszcza w pierwszych 6 tygodniach od ukąszenia
 • utrata energii
 • złe samopoczucie
 • bóle reumatyczne
 • ból głowy
 • paraliż twarzy

Metody leczenia

 • post suchy + hbot

  Wyleczeni
  0
  Utworzono
  Author
  Jarek Growin
  Status
  Potwierdzone
  Jarek Growin

  Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes):

  • Borrelia burgdorferi

  Skrócony opis:

  Połączenie postu suchego z hiperbarią tlenową pod ciśnieniem ponad 2.5 ATA pozwala na wyleczenie boreliozy i zespołu poboreliozowego.

  Przejdź do szczegółów tej metody

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!