kamienie żółciowe

kamienie w woreczku żółciowym, kamica żółciowa

Kamienie żółciowe, znane również jako kamica żółciowa, to twarde struktury rozwijające się w pęcherzyku żółciowym, małym narządzie w kształcie gruszki znajdującym się pod wątrobą. Kamienie te składają się z różnych substancji, głównie cholesterolu lub bilirubiny, barwnika powstałego podczas rozpadu czerwonych krwinek.

O chorobie

Kamienie żółciowe mogą mieć różne rozmiary, od drobnych ziaren po większe kamyki, a osoba może mieć jeden lub wiele kamieni w pęcherzyku żółciowym. Mogą być one sklasyfikowane jako kamienie cholesterolowe, kamienie pigmentowe lub kombinacja obu.

 

Dokładna przyczyna powstawania kamieni żółciowych nie jest w pełni zrozumiana, ale istnieje kilka czynników zwiększających ryzyko ich powstania. Należą do nich otyłość, dieta bogata w tłuszcze, gwałtowna utrata wagi, historia rodziny, wiek (szczególnie powyżej 40 roku życia), płeć (kobiety są bardziej podatne), niektóre schorzenia (takie jak marskość wątroby i cukrzyca) oraz niektóre leki.

 

W wielu przypadkach kamienie żółciowe nie powodują objawów i są odkrywane przypadkowo podczas badań innych schorzeń. Jednak jeśli kamień blokuje przewód żółciowy, może dojść do intensywnych bólów brzucha, zwanych kolką żółciową. Inne objawy mogą obejmować nudności, wymioty, żółtaczkę (żółtaczka skóry i oczu) oraz gorączkę, jeśli wystąpi infekcja.

 

W niektórych przypadkach można przepisać leki do rozpuszczania mniejszych kamieni cholesterolowych. Leczenie kamieni żółciowych często polega na chirurgicznym usunięciu pęcherzyka żółciowego, znanej jako cholecystektomia. Ten zabieg jest często wykonywany za pomocą technik “minimalnie inwazyjnych”, takich jak laparoskopia. Pamiętaj jednak, że ta operacja jest nieodwracalna i po niej nawet do końca życia nie będziesz mógł jeść i pić wielu rzeczy, do których byłeś przyzwyczajony.

 

Poniżej znajduje się kilka innych technik, których powinieneś przynajmniej spróbować, zanim trwale okaleczysz się, usuwając narządy ze swojego cennego ciała.


Objawy

 • czasem brak symptomów
 • ból brzucha odczuwany w przewodzie pokarmowym lub nadbrzuszu

Metody leczenia

 • chanca piedra

  Wyleczeni
  0
  Utworzono
  Author
  Jarek Growin
  Status
  Potwierdzone
  Jarek Growin

  Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes):

  • zła dieta

  Skrócony opis:

  Chanca piedra, znana również jako Phyllanthus niruri lub „łamacz kamieni”, to roślina tradycyjnie stosowana w ziołolecznictwie do różnych celów, w tym do leczenia kamieni pęcherzyka żółciowego i kamieni nerkowych. Uważa się, że ma właściwości, które mogą pomóc w rozpuszczeniu lub zmniejszeniu rozmiaru kamieni.

  Przejdź do szczegółów tej metody

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!