mykoplazmatyczne zapalenie płuc

mykoplazma, atypowe zapalenie płuc

Silny kaszel, który jest wysoce zaraźliwy i trwa przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. U dorosłych zwykle współistnieje z zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry wywołanym przez bakterie obecne we krwi. Nie chce leczyć się sam.

O chorobie

Wywołane przez bakterię Mycoplasma pneumoniae. Podczas gdy proste zapalenie płuc może być spowodowane przez różne bakterie, wirusy, grzyby lub inne patogeny. Mykoplazma żywi się limfocytami T, komórkami odpowiedzi immunologicznej, które w pierwszej kolejności powinny z nimi walczyć. Dlatego tak trudno jest się ich pozbyć bez zewnętrznego lekarstwa.
 

Atypowe zapalenie: Mykoplazmowe zapalenie płuc często objawia się jako nietypowe zapalenie płuc, charakteryzujące się łagodniejszymi objawami, stopniowym początkiem, nieproduktywnym kaszlem i objawami pozapłucnymi (takimi jak ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i wysypki) oprócz objawów ze strony układu oddechowego. Stopniowo się nasila aż robi się nie do wytrzymania. 
 

Mycoplasma pneumoniae jest jedną z najmniejszych bakterii atakujących ludzi. Brakuje jej ściany komórkowej, co czyni ją oporną na większość antybiotyków, takich jak penicylina, które celują w zniszczenie ściany komórkowej. Proste bakterie wywołujące zapalenie płuc mają ściany komórkowe i mogą być celem szerszej gamy antybiotyków.
 

Transmisja: Mycoplasma pneumoniae jest przenoszona głównie drogą kropelkową z człowieka na człowieka, podczas gdy zwykłe zapalenie płuc może przenosić się na różne sposoby w zależności od czynnika sprawczego (np. drogą powietrzną, kontaktem bezpośrednim).
 

Wyniki radiologiczne: Zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej lub obrazowanie osób z zapaleniem płuc wywołanym przez mykoplazmę mogą wykazywać niejednolite lub rozproszone nacieki, podczas gdy proste zapalenie płuc może wykazywać konsolidację płatów lub inne charakterystyczne wzorce w zależności od organizmu infekującego.
 

Leczenie: Mykoplazmatyczne zapalenie płuc wymaga określonych antybiotyków, takich jak makrolidy lub tetracykliny, ponieważ normalne antybiotyki celują w ściany komórkowe bakterii, których mykoplazma nie ma.

a co-factor that often exists with mycoplasma are skin rashes of unknown origin, together with cough. This is an eczeme on inside of thigh.
Eczema on the inside of the thigh or around the hip, which starts together with infection can be a sign of mycoplasma. Usually, the rashes are symmetrical on both sides of the body and do not limit to legs. 

Powikłania: Mykoplazmatyczne zapalenie płuc jest związane z powikłaniami (występującymi równolegle do kaszlu) poza płucnymi, takimi jak wysypki skórne, zaburzenia neurologiczne (takie jak zapalenie mózgu) i niedokrwistość hemolityczna. Nieleczona może zainfekować uszy i doprowadzić do głuchoty.

Diagnoza:

Mykoplazmę często myli się z normalnym zapaleniem płuc pochodzenia wirusowego. W rzeczywistości diagnoza jest bardzo problematyczna, ponieważ musisz wykonać badanie krwi. Połączenie: wysokiego CRP, wysokiego całkowitego IgE, wysokiego poziomu neutrocytów, niskiego poziomu limfocytów i innych prawidłowych wyników może wskazywać, że masz do czynienia z mykoplazmą. Możesz przetestować IgM i IgE przeciwko mykoplazmie w surowicy krwi. Test laboratoryjny trwa około 4 dni, ale może być fałszywie ujemny, gdy infekcja jest w ciężkim stanie. 

Najlepszym sposobem na postawienie diagnozy jest wizyta u lekarza pulmonologa, który ma co najmniej 20-letnie doświadczenie w pulmonologii i może wykonać USG płuc, aby zobaczyć zmiany. Taki specjalista będzie też wiedział, czy w twoim regionie jest aktualnie panująca epidemia, co zwiększa prawdopodobieństwo tej choroby również u Ciebie, czy też nie. 


Objawy

 • ból ucha
 • silny kaszel
 • kaszel trwający miesiącami, który nie mija
 • atopowe zapalenie skóry
 • azs na nogach
 • ból stawów
 • suchy kaszel
 • kaszel w ciągu dnia i nocy

Metody leczenia

 • dieta owocowa i sumamed (azytromycyna)

  Wyleczeni
  0
  Utworzono
  Author
  Jarek Growin
  Status
  Potwierdzone
  Jarek Growin

  Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes):

  • bakteria mycoplasma pneumonia

  Skrócony opis:

  Najpierw próbowałem mega dawki witaminy C, później witaminy D, ziół, aż rozpocząłem post: 4 dni suchego postu połączonego z 3 dniami postu na wodzie. Wiem, że zapalenie płuc leczy się postem dłużej, bo ok 15 dni (lub 5 dni suchego), ale nie było żadnej poprawy w moim kaszlu… Po 7 dniach niemożności spania z powodu kaszlu i pojawieniu się bólu w uchu zarówno moim jak i mojego dziecka - moja silna wola prysnęła i włączyłem do gry nowoczesną medycynę. Oto co zastosowałem, co przepisał mi mój lekarz pediatra, pulmonolog z 40-letnim doświadczeniem w leczeniu chorób płuc: dr. n. med. Tadeusz Grochowina :)

  Przejdź do szczegółów tej metody

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!