dieta owocowa i sumamed (azytromycyna)

| Jarek Growin

Sposób leczenia dla choroby:mykoplazmatyczne zapalenie płuc

Silny kaszel, który jest wysoce zaraźliwy i trwa przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. U dorosłych zwykle współistnieje z zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry wywołanym przez bakterie obecne we krwi. Nie chce leczyć się sam.


O tej metodzie leczenia

Najpierw próbowałem mega dawki witaminy C, później witaminy D, ziół, aż rozpocząłem post: 4 dni suchego postu połączonego z 3 dniami postu na wodzie. Wiem, że zapalenie płuc leczy się postem dłużej, bo ok 15 dni (lub 5 dni suchego), ale nie było żadnej poprawy w moim kaszlu… Po 7 dniach niemożności spania z powodu kaszlu i pojawieniu się bólu w uchu zarówno moim jak i mojego dziecka - moja silna wola prysnęła i włączyłem do gry nowoczesną medycynę. Oto co zastosowałem, co przepisał mi mój lekarz pediatra, pulmonolog z 40-letnim doświadczeniem w leczeniu chorób płuc: dr. n. med. Tadeusz Grochowina :)

Sposób leczenia dodany przez

Jarek Growin

Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes)

  • bakteria mycoplasma pneumonia

Pełny opis sposobu leczenia

Oto co zastosowałem, co przepisał mi mój lekarz pediatra, pulmonolog z 40-letnim doświadczeniem w leczeniu chorób płuc: dr. n. med. Tadeusz Grochowina :)  

Zadziałało na mnie i trojgu moich dzieci, które zaraziły mnie tą chorobą po miesiącu domowego kaszlu. Choroba ta u dzieci wiele razy wydawała się poprawiać, po to jednak, żeby wrócić ze wzmożoną siłą. Groprinosin, zioła, szałwie, zatogripy, nurofeny, witamina C i inne syropy nie pomogły dzieciom. 

Jadłem tylko surowe owoce i gotowaną marchewkę i groszek, kiedy wychodziłem z postu. Kontynuowałem dietę w 95% surową podczas stosowania antybiotyków. Wprowadziłem je drugiego dnia po zakończeniu postu. 

Terapia wyglądała następująco: 

Proszek do inhalacji do poskromienia najmocniejszego kaszlu
Sumamed antybiotyk na mykoplazmatyczne zapalenie płuc

Krok 1:

Przez trzy kolejne dni:

  • 1 tabletka dziennie Sumamedu (azytromycyna) 500g (około 15:00) - 2 godziny po ostatnim posiłku i 15 minut przed kolejnym posiłkiem.
  • 2x dziennie inhalacja proszkiem „asaris” składająca się z propionianu flutikazonu + salmeterolu. Kiedy najbardziej kaszlałem.
  • Już trzeciego dnia mój kaszel prawie nie występował i prawie zapomniałem, że jestem chory.

Dla dzieci: 

Sumamed forte dla dzieci. Smakuje jak cukierki.  
Sumamed forte dla dzieci
  • Podałem moim dzieciom Sumamed Forte zamiast pigułek.
  • Zgodnie z zaleceniami lekarza: 4 ml dla 4-latka, 3 ml dla 3-latka i 2,5 ml dla 1,5-letniego dziecka. Raz dziennie, 15 minut przed ostatnim posiłkiem.
  • Dzieci dostały dietę w 70% owocową. W 30% warzywną.

Krok 2:

  • 2 dni przerwy od antybiotyków. Dotyczy dzieci i dorosłych.
  • Jeśli jednak jesteś w ciężkim stanie, a po odstawieniu antybiotyku jest gorzej - możesz go przywrócić i skrócić przerwę.
  • Inhalacje proszkiem kontynuuj, jeśli czujesz intensywny kaszel.

Po zakończeniu Kroku 2 ponownie powtórz Krok 1, ale bez inhalacji (chyba, że czujesz, że są potrzebne). 

Łączna liczba dni terapii wynosi zatem 3+2+3=8

Leczenie infekcji uszu:

Ja i moje najstarsze dziecko (4 lata) zaczęliśmy odczuwać ból uszu jeszcze przed terapią, więc lekarz przepisał nam sulfacetamid. To krople do oczu, ale bardzo dobrze działają przy nakładaniu do uszu 1-2 razy dziennie. To po prostu działa. Musisz wypełnić nim ucho na dobranoc.

Leczenie AZS i wysypek skóry:

Wysypki na moim ciele, które powstały na kilka dni przed pojawieniem się kaszlu, zaczęły się same goić po zastosowaniu azytromycyny (Sumamedu), użyłem dodatkowo maści propolisowej z dodatkiem wrotyczu, aby przyspieszyć leczenie ran, które wręcz wyglądały jak oparzenia. Wg lekarza czasem się zdarza, że mykoplazma objawia się wyłącznie w wysypkach na skórze, bez kaszlu, dlatego jest bardzo trudna do rozpoznania. 

Ta metoda leczenia pokazuje, że w leczeniu chorób ostrych nie-przewlekłych, nowoczesna medycyna jest bardzo skuteczna, pod warunkiem skutecznej diagnozy. 

Bardzo dobrym wsparciem w leczeniu jest wykonanie naparu / herbaty ze świeżych kwiatów czarnego bzu, które kwitną w czerwcu. 

Warto zaznaczyć, że dzieci bez antybiotyku przez półtora miesiąca nie mogły sobie poradzić z kaszlem. Po wprowadzeniu antybiotyku tak samo jak u mnie w ciągu 3 dni nastąpiła wyraźna poprawa, która następowała stopniowo już od pierwszego dnia.  

Po wyleczeniu dobrze zastosować detoks wątroby, aby pozbyć się pozostałości z użytej farmakologii i oczyścić organizm. 

 

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!