Antybiotykoterpia - tobramycyna

| Jarek Growin

Sposób leczenia dla choroby:ropiejące zapalenie ucha zewnętrznego i wewnętrznego

Przeważnie występuje u dzieci w wieku przedszkolnym jako powikłanie od innej choroby.


O tej metodzie leczenia

Zalać kroplami ucho na parę minut, następnie przyłożyć papier i obrócić się na drugi bok, aby nadmiar płynu wyleciał wraz z ropą. Wykonywać 3-4 razy dziennie.

Sposób leczenia dodany przez

Jarek Growin

Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes)

  • infekcja bakteryjna

Pełny opis sposobu leczenia

Stosować tobramycynę w kroplach 3-4 razy dziennie, zewnętrznie do ucha. Tobramycyna jest przeważnie sprzedawana jako krople do oczu, ale w tym przypadku można je z powodzeniem używać do uszu i jest bardzo skuteczna. To jeden z dwóch antybiotyków, który sprawnie i skutecznie działa na ropiejące zapalenie ucha przy podawaniu zewnętrznym, a nie doustnym. 

 

Tobramycyna to lek na receptę, zatem najlepiej skontaktuj się z lekarzem. 

 

Jeżeli zadziała skutecznie, to w pierwszej kolejności ustąpi ból ucha (1 dzień), później zmniejszy się ilość ropy (2-3 dzień), następnie zacznie znikać brzydki zapach z ucha (4-6 dzień). Najlepiej zalewać ucho jeszcze 1-2 dni po ustąpieniu brzydkiego zapachu. 

Zalać kroplami ucho na 3-5 minut, następnie przyłożyć papier i obrócić się na drugi bok, aby nadmiar płynu wyleciał wraz z ropą na papier. Wykonywać 3-4 razy dziennie.

Nie żałować kropli, zalewać do ucho do pełna. Jedna butelka kropli starcza na ok 2 dni stosowania. Można też stosować przez pierwsze 1-2 dni tobramycynę, a później zastosować inny antybiotyk. 

W czasie choroby nie wtykać do uszu żadnych przedmiotów typu pałeczki do uszu, czy waciki, bo to tylko pogorszy sprawę! 

 

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!