Aktualizacja w 1 rozdziale książki "Jak wyleczyłem NIEULECZALNE" - czy zęby można wyleczyć w domu

Aktualizacja w 1 rozdziale książki "Jak wyleczyłem NIEULECZALNE" - czy zęby można wyleczyć w domu

Ten wpis jest dla czytelników pierwszej edycji mojej książki “Jak wyleczyłem NIEULECZALNE". 

Spis treści:

  1. Wprowadzenie i podsumowanie głównego przesłania
  2. Metoda “kompletnej ochrony jamy ustnej dr Ellie Phillips”
  3. Zmiany w poradach dotyczących higieny zębów w moje książce
  4. Film sprzed 100 lat dr Westona Price i wpływ diety na stan uzębienia ludzi cywilizowanych vs żyjących dziko

Na wstępie chciałem Tobie gorąco podziękować za zakup i przypomnieć, że jeśli potrzebujesz wsparcia w poście lub dojściu do zdrowia zgodnie z tym, co opisałem - to napisz do mnie. 

TLDR: Odpowiedź na pytanie w tytule: Tak, stosując odpowiednią higienę jamy ustnej i zagryzki po posiłkach spowodujemy, że zęby zaczną naprawiać się same. Chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej

Pragnę też przypomnieć, że to, co opisałem w 4tym rozdziale, czyli dieta “Jedz to, co chce być zjedzone” - to jest dieta lecznicza i po pełnym wyzdrowieniu można jeść wszystko bez bólu. Nadmiar słodyczy i cukru przetworzonego w diecie prowadzi jednak do ubytków w zębach i rozwoju nowych problemów, czego jestem niestety również przykładem... Nie śmiem bowiem być ani święty, ani doskonały. Jeśli miałbym polecić dietę po dojściu do zdrowia, to najlepiej, żeby była ona sezonowa, intuicyjna. Jedz to, co jest dostępne świeże za oknem o danej porze roku. Wybieraj to, na co masz ochotę - pod warunkiem, że to jest prawdziwe jedzenie, które umiesz zrobić w domu od zera. Nie jest produkowane w fabrykach i nie zawiera ani nie dotyka w obróbce żadnych tłuszczy trans ani substancji, których nie stosujesz w domowej kuchni. Opiera się na zasadzie “whole foods” z naciskiem na “whole plants” kiedy to możliwe. Nie ma jednak uniwersalnej diety dla każdego. Każdy ma inny mikrobiom a w efekcie tolerancje na określone produkty. W czasie choroby jednak uniwersalnie negatywnie reagujemy na większość produktów za wyjątkiem owoców a i te mogą stwarzać reakcje alergiczną, dlatego post (suchy i na wodzie) działa jako najskuteczniejsza metoda detoksu. 

Wracając do zębów… 

Jak się okazuje po roku jedzenia chlebów i słodyczy moje zęby zaprotestowały i ponownie zaczęły się psuć. Ponownie usłyszałem diagnozę “do leczenia kanałowego” i… ponownie z niej nie skorzystałem. Trochę pożałowałem nawet, że już nie mam RZS, bo te bóle stawów jednak zawsze powodowały, że odstawiałem słodycze. 

Historia lubi się powtarzać. Tym razem nowy dentysta znalazł u mnie nowe ubytki, a nie tylko stare pod plombami, więc postanowiłem znaleźć sposób na domowe leczenie zębów bez rezygnowania po wyleczeniu na stałe z przetworzonego jedzenia, jakim jest np. własnej roboty chleb żytni na zakwasie. 

Udało mi się to! Szkoda, że tak późno się dowiedziałem, jak można w prosty sposób doprowadzić do tego, że Twoje zęby będą się same naprawiać bez borowania dziur. 

Nie ma nic mocniejszego i lepszego, niż zdrowy ząb. Żadna plomba czy implant mu nierówna. 

Pragnę się zatem z Tobą podzielić tym, co odkryłem, bo wpisuje się to w moją książkę będącą poradnikiem jak żyć zdrowo bez chorób przewlekłych. 

Chciałem Tobie drogi czytelniku/czytelniczko przekazać, że w rozdziale 1 mojej książki pod hasłem “Napraw swoje zęby” informacja, którą podałem - jest już nieaktualna. Napisałem tam, cytuję: 

Dentysta, naprawiając taki ząb, jednocześnie trochę go rozwierca, więc to tak naprawdę „niekończącą się opowieść”, ale nie znam tu lepszego rozwiązania. Może kiedyś będzie dostępne leczenie ubytków komórkami macierzystymi, ale obecnie to melodia przyszłości.

OTÓŻ JUŻ ZNAM LEPSZE ROZWIĄZANIE

Odkryłem i przetestowałem na sobie sposób, który w znaczący sposób poprawia stan uzębienia, cofa pojawiające się ubytki, powoduje, że zęby są gładkie a do tego efektem ubocznym jest ich wybielenie.  Jest oczywiście minus: rutyna higieny zębów wydłuża się do 5 minut dwa razy dziennie i trzeba stosować nie do końca naturalne płyny do płukania ust i pastę z fluorem w formie fluorku sodu. Ale spokojnie - ten złowieszczy fluor jest tak samo szkodliwy jak chlor w chlorku sodu, czyli… soli kuchennej. Jest związany z sodem i nie grozi Tobie zatruciem, tak samo jak chlor w soli nie grozi Tobie uduszeniem. Fluorek sodu w tej dokładnie formie, odbudowuje tkankę zębów, fachowo mówiąc - reminalizuje je. 

NAJWAŻNIEJSZE JEST JEDNAK TO, ŻE TO PRZETESTOWAŁEM I TO DZIAŁA. SZYBKO.

Oto moje zęby po roku podjadania słodyczy. Diagnoza: dużo płytki nazębnej i kamienia, krwawiące przy dotyku dziąsła, pilne skierowanie na higienizację zębów i fluoryzację, bo dużo zębów jest zdemineralizowanych. 

Tymczasem 14 dni później: 

14 dni po rozpoczęciu metody dr Ellie Phillips. Higienizacji brak. Diagnoza dentystyczna: higienizacja zbędna. “Ma Pan tendencje do braku kamienia na zębach", a dziąsła krwawią tylko po mocnym nacisku i tylko w 2 miejscach.  Zdjęcia są "surowe", prosto z aparatu. To nie Photoshop, to dr Ellie Philips. Brązowe przebarwienia, które zostały np. w kłach u góry, to niestety są lata temu założone plomby, które mają nierówną powierzchnię i nawet higienizacja ich nie usunie, trzeba usunąć plombę i wstawić na nowo… Gdybym wiedział 20 lat temu, to co wiem teraz, to nie dałbym sobie wyborować żadnego zęba.

 

 

 

Jako na naturopatę i fana naturalnych metod leczenia pewnie spadną na mnie gromy, że propaguje stosowanie sztucznych płynów do płukania ust zamiast oleju kokosowego. Ja jestem otwarty zarówno na naturalne jak i współczesne metody leczenia. Olej kokosowy niestety usuwa też biofilm dobrych bakterii (patrz tutaj badania: https://www.youtube.com/watch?time_continue=304&v=betOW0qVGLM). Natomiast w składzie tych strasznych płynów, zwłaszcza tych “mocniejszych” jak Listerine Original głównymi substancjami czynnymi są mięta, tymol i eukaliptus. Co ważniejsze ta metoda była testowana przez autorkę przez 50 lat, w czasie których wyleczyła ona z ubytków co najmniej 1500 ludzi. Czapki z głów!

 

Dokładnie rzecz opisując jest to metoda “kompletnej ochrony jamy ustnej dr Ellie Phillips”. 

Autorka za darmo dzieli się na Youtube wszystkim co potrzebne, aby stosować ją w domu. Jedyny minus, to że ona żyje w USA i stosuje lokalne płyny dostępne w lokalnych marketach. 

https://www.youtube.com/watch?v=tXZbmz6kBUU

Na podstawie tego, co się dowiedziałem z jej filmu na Youtube i co jeszcze raz podkreślę - przetestowałem na sobie, muszę też poprawić fragmenty w mojej książce, gdzie:

  1.  na stronie 26 napisane jest:

Najlepiej na koniec posiłku weź łyk wody i płucz zęby przez 15 minut. To lepsze niż intensywne szczotkowanie.

Ten fragment należy poprawić na:

Najlepiej na koniec posiłku zagryź go czystym ksylitolem. Ksylitol (Xylitol) ma działanie bakteriobójcze dla złych bakterii takich jak streptoccocus mutans powodujących czarną próchnicę i wspierające działanie dla ok 900 gatunków dobrych bakterii, które żyją w Twojej jamie ustnej. 

Na Xylitolu każdy próbuje Cię oszukać, bo aktualnie większość produkowanego ksylitolu wytwarza się z kukurydzy. Nawet jeśli nazywa się on “fiński” i reklamuje go jako “cukier brzozowy”. Wiadomo - kukurydza jest tańsza, niż brzoza. Biorąc pod uwagę cenę roboczogodziny w Finlandii (4x tyle co w Polsce) i cenę fińskiej brzozy, to 1kg xylitolu wyprodukowanego w Finlandii z fińskiej brzozy kosztowałby ok 100-150 złotych. Jak sprawdzisz na fińskim rynku, to poniżej 80zł za kg nie kupisz tam żadnego ksylitolu. 

Czy wierzysz zatem, że w Polsce fiński ksylitol jest tańszy niż w Finlandi (aktualnie ok 30 PLN za 1kg) ? Fińskie firmy importują czasem tani xylitol prosto z Chin, przepakowują i wysyłają go jako “fiński” do Polski, bo taki lepiej się sprzedaje i można podnieść cenę w Polsce - jest to zgodne z prawem, choć wprowadza w błąd. Nie znalazłem ksylitolu z prawdziwej brzozy w Polsce. Na szczęście z każdej rośliny można wyprodukować xylitol (uzyskuje się go z fragmentów ścian komórkowych rośliny) i jeśli jest to czysty związek o stężeniu 100% , to nie należy się przejmować, z której dokładnie on powstał. Śladowe pozostałości nie mają wpływu przy konsumpcji do 10 gram xylitolu dziennie. Tyle zaleca dr Ellie. 

Jest to zdrowe, ale niestety ultra-procesowane jedzenie, więc stosuj je tylko, kiedy masz dziury w zębach, które chcesz wyeliminować. 

2.W kolejnym wydaniu książki dodam też informacje o olejku goździkowym wg dr Ellie. 

Wg dr Ellie Phillips olejek goździkowy nie powinien być samodzielnie aplikowany, chyba, że nie ma nigdzie w pobliżu czynnego dentysty i umierasz z bólu, gdyż zbyt duże jego stężenie może doprowadzić do martwicy nerwów w zębie, co może się wydarzyć nawet do 7 lat od zastosowania olejka. W gabinetach stężenie eugenolu stosowane jako lekarstwo jest minimalne, a w aptecznych olejkach eterycznych z goździków jego stężenie jest za duże, zwłaszcza, jeśli rozleje się on na dziąsła wokół zęba - może spowodować utratę zęba. Zamiast tego stosuj tymczasoowo olej kokosowy z olejkiem z mięty, a doceolowo aby uniknąć borowania metodę utrzymania jamy ustnej wg Dr Ellie Philips. Jej metoda opisana za darmo na Youtube działa i powoduje, że ubytki w zębach nie powstają a nawet cofają się i leczą. Efektem ubocznym jest wybielenie zębów. 

Jeżeli nie chcesz mieć więcej borowanych dziur w zębach i tkwić w błędnym kole rozwiercania co jakiś czas Twoich ubytków - jeśli zależy Ci na tym, żeby zęby Twoje i Twoich dzieci były ładne i zdrowe, to koniecznie obejrzyj powyższe video. 

Jeśli masz do niego pytania, to odpowiedz na tę wiadomość - chętnie wyjaśnię co i jak, a tymczasem więcej na temat metody dr Ellie Phillips i moich testów napisałem tutaj: https://jakwyleczylem.pl/blog/jak-wyleczyc-i-wzmocnic-zeby-aby-nie-potrzebowac-dentysty-wg-dentystki-dr-ellie-philips

 

Polecam ten sposób każdemu, kto już wyleczy RZS i ma problemy z wiecznie wypadającymi plombami. 

Na etapie zdrowienia z RZS i fazy oczyszczania się z toksyn dokładanie tych płynów może nasilić Twoje symptomy i bóle na okres ok 2-3 tygodni, bo te płyny oprócz nieszkodliwych olejków eterycznych mają też sztuczne substancje takie jak barwniki. To jest chemia, która przez zranione dziąsła i dziurawe zęby przedostaje się do krwioobiegu. Przez 2-3 tygodnie jednak Twoje dziąsła zostaną wstępnie naprawione, a płytka nazębna zniknie, więc doprowadzi to też do uszczelnienia tej “dziury” w Twoim układzie pokarmowym i ustąpienia wszelkich nawrotów czy zaostrzeń RZSu spowodowanego dołożeniem do codziennych rytuałów higienicznych tychże płynów. 

Czy nie lepiej zatem użyć naturalnych zamienników? 

Jeżeli akurat masz RZS, to na okres 2-3 tygodni, żeby zagoiły się dziąsła możesz tak zrobić. W pozostałych przypadkach - nie, bo nie zostały one przetestowane długofalowo, a wykazują one bardzo silne działanie. Dr Ellie próbowała znaleźć coś lepszego, ale mimo iż te płyny nie są doskonałe, to dobrze współgrają ze sobą. 

Czy nie lepiej użyć oil pullingu z olejkami eterycznymi? 

Na to pytanie też starałem się odpowiedzieć tutaj: https://jakwyleczylem.pl/blog/jak-wyleczyc-i-wzmocnic-zeby-aby-nie-potrzebowac-dentysty-wg-dentystki-dr-ellie-philips . W skrócie: Niekoniecznie, bo olej kokosowy niszczy też biofilm dobrych bakterii. 

Dr Ellie twierdzi, że płyny zmieniają pH w jamie ustanej - czy to przetestowałem? 

Tak, jest dokładnie tak jak mówi dr Ellie. Closys resetuje pH do mniej więcej 7.1 a kolejne płyny pozostawiają alkaliczne pH nawet jeśli samodzielnie powodują kwaśny odczyn. 

Poniżej zdjęcie mojego zestawu do higieny jamy ustnej, który działa dokładnie tak, jak omawia to dr Ellie Philips. 

Zestaw do mycia zębów po pierwszym posiłku i przed pójściem spać. Jedna szczoteczka na rano, druga na wieczór, żeby zdążyły wyschnąć i nie dały możliwości rozwoju bakteriom. Minuta na każdy płyn, 2 minuty na szczotkowanie zębów. 

Po 2 tygodniach moja żona zauważyła, że mam jaśniejsze i bielsze zęby, więc naturalnie też się zainteresowała tematem. Przetestowała papierkiem lakmusowym swoje usta, gdyż w przeciwieństwie do mnie ma problem z tym, że ciągle ma kwaśne pH (żółty papierek lakmusowy - pH poniżej 5,5). Niebieski - pH powyżej 8. Zielono-niebieski - idealny ph 7.1 -7.4. Dokładną miarkę dorzucę, jak zrobię zdjęcie opakowania papierków lakmusowych. 

ph w ustach mojej żony zmierzone w czasie wykonywania procedury dr Ellie po każdym etapie: od lewej: przed plukaniem, po closys, po paście crest, po listerine original, po act mint. Dodatkowo po gumie do żucia z xylitolem (to już nie część procedury). 

Dr Ellie nawiązuje do pracy dr Westona Price na temat powodów powstawania dziur - o co w tym chodzi? 

Polecam obejrzeć film od samego dr Westona Price, trwa on 15 minut i tłumaczy jak przez całe życie jeździł po świecie i dokumentował stan uzębienia ludzi “niecywilizowanych”, którzy mieli znacznie ładniejsze zęby, niż “ucywilizowani”.  Dokumentował też, jak Ci niecywilizowani ludzie po wprowadzeniu im “zachodniej” diety zaczynali mieć ubytki w zębach. 

Ciekawostka: ten film poniżej ma prawie 100 lat i już wtedy dr Price skomentował obserwacje w różnicach w diecie powodujące, że zęby się psują w nowoczesnym świecie a w dzikim nie: “używamy za dużo cukru i białej mąki, a przez to psują nam się zęby”. Od tego czasu niewiele się zmieniło i raczej tylko na gorsze. Ale obecnie dostęp do informacji jest większy, więc może to nam pomoże zmienić perspektywy na przyszłość.

https://www.youtube.com/watch?v=nrrA_UmowUw&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.westonaprice.org%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

 

Powiązane tematy:

  1. Dokładnie opisana procedura dr Ellie Phillips i porównanie do naturalnej metody leczenia za pomocą oil pullingu https://jakwyleczylem.pl/blog/jak-wyleczyc-i-wzmocnic-zeby-aby-nie-potrzebowac-dentysty-wg-dentystki-dr-ellie-philips
  2. Połączenie metod dr Ellie Philips i Gabriela Arrudy, które stosuję, aby wyleczyć dziury w moich zębach nadające się do “kanałówki”: https://jakwyleczylem.pl/disease/bol-zeba-cofajace-sie-dziasla/polaczony-protokol:-kompletny-system-pielegnacji-jamy-ustnej-dr-ellie-philips-+-naturalne-techniki-wg-gabe'a-arruda
  3. Jak wyleczyłem reumatoidalne zapalenie stawów: https://jakwyleczylem.pl/disease/reumatoidalne-zapalenie-stawow/jak-wyleczylem-reumatoidalne-zapalenie-stawow-cukrzyce-i-inne-choroby-przewlekle
  4. Zestawienie metod leczenia stwardnienia rozsianego (SM) od ozdrowieńców: https://jakwyleczylem.pl/disease/stwardnienie-rozsiane/zestawienie-metod-leczenia-od-ozdrowiencow

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, komu może przydać się opisana informacja na tym blogu? Podziel się linkiem! Ułatw komuś życie!