Jakwyleczylem.pl historia powstania część pierwsza

Jakwyleczylem.pl historia powstania część pierwsza

Oto pierwsza część historii, która doprowadziła do powstania Jakwyleczylem.pl

Nazywam się Jarek Growin i jestem założycielem Howicured.org / Jakwyleczylem.pl 

Wyleczyłem się z 4 „nieuleczalnych” chorób, na które lekarze skazali mnie do końca życia w niekończącym się bólu. I jestem pewien, że ty też możesz to zrobić.

Obecnie nie jem żadnych leków ani suplementów, jestem zdrowy i żyję bez bólu, mimo że lekarze chcieli, abym cierpiał, codziennie jadł tabletki i przyzwyczaił się do tego do końca życia. Aby dać Tobie drogi czytelniku trochę nadziei, podzielę się z Tobą moją długą podróżą.

Moja pierwsza walka zaczęła się we wczesnym dzieciństwie (zanim pamiętam) i zakończyła się około moich 26 urodzin. Ponad 25 lat bólu, frustracji, niekończących się wizyt u lekarzy, kilku tysięcy połkniętych tabletek (ze skutkami ubocznymi, takimi jak depresja i mgła mózgowa) i wielu innych niepotrzebnych wyrzeczeń (samoizolacja, ograniczenie zabawy towarzyskiej) można było uniknąć. Jaka była diagnoza?

Moja pierwsza choroba przewlekła: atopowe zapalenie skóry (AZS)

Aby podkreślić powagę mojej choroby: przez rok w liceum musiałem unikać światła słonecznego latem i zawsze nosić długie rękawy i kapelusz, ponieważ zaraz po ekspozycji na słońce paliło moją skórę. „Fotoalergia”, jak to mówili lekarze …

Na własnej skórze przekonałem się, że „dla młotka wszystko jest gwoździem” i że lekarze pomimo najlepszych starań nie potrafią wyleczyć nawet najbliższych, stosując się do najlepszych praktyk wyznawanej przez nich współczesnej medycyny.

Zdiagnozowano u mnie (i bezskutecznie zostałem "zaszczepiony" w celu powstrzymania alergii) na następujące alergie: pleśń, kurz, ryż - alergia "poza skalą", mleko (we wszystkich postaciach), słodycze, koty, czekolada, ketchup, masło, musztarda, majonez , jajka, trawy.

Lekarze przepisywali mi leki antyhistaminowe, żeby moje objawy były znośne i żebym mógł funkcjonować. I tak „funkcjonowałem” przez lata.

Próbowałem wizyt u najwyższej klasy lekarzy: dyrektorów szpitali i profesorów uniwersyteckich. Tylko po to, by otrzymać diagnozę „masz wysypkę atopową i musisz z tym żyć” oraz recepty na sterydy. 

W pewnym momencie w wieku 26 lat, kiedy całe moje ręce, szyja, ciało były zaczerwienione i swędzące egzemą, zdecydowałem, że:

żyjemy w XXI wieku i ciemnogród w medycynie nie może trwać dalej

Uznałem, że na całym świecie na pewno muszą być ludzie, którzy skutecznie i trwale wyleczyli AZS. Muszę zatem spróbować wszystkiego, bez względu na to, co mówią mądre głowy ze świata medycyny.

Próbowałem leczyć się wszystkim, co miało działać na egzemę - wszelkimi możliwymi alternatywnymi metodami leczenia azs i alergii, jakie mogłem dostać (olej oregano, magnetoterapia, biorezonans, diety jednoskładnikowe). Wiele czasu i pieniędzy zostało zmarnowanych bez powodzenia.

Mam wykształcenie inżynierskie i zawsze byłem dobry z fizyki, matematyki, biologii i chemii. Postanowiłem więc usiąść i przeprowadzić klasyczną analizę przyczyn źródłowych. Jak „5 Whys” w projektach IT, ale tym razem wzięliśmy pod uwagę choroby, środowisko i organizm człowieka.

Wbrew temu, co mówią autorytety medyczne, bardzo szybko doszedłem do wniosku, że egzema (AZS) nie jest… chorobą, tylko objawem. Problem nie dotyczy bezpośrednio Twojej skóry. Jedynym logicznym wnioskiem jest to, że skóra jest tylko medium, za pomocą którego Twoje ciało mówi Ci, że z twojego wnętrza wydostają się patogeny.

 

Wylistowałem kilka możliwych przyczyn źródłowych (choroby, które mogą powodować azs) i postanowiłem skupić się na najbardziej prawdopodobnej w moim odczuciu - inwazji pasożytów. Próbowałem już wiele razy testów na pasożyty, ale wszystkie wróciły "negatywne" czyli, że ich nie wykryto.

Tym razem nie obchodziło mnie, co mówią testy. I miałem rację. Mój zaprzyjaźniony lekarz medycyny, potwierdził mi to, czego się nauczyłem na własnej skórze - bardzo trudno jest znaleźć pasożyty poprzez zwykłe badania krwi lub kału. Szansa na potwierdzenie zarażenia wynosi około 3-5%, nawet jeśli masz pasożyty.  Tak się dzieje z powodu tego, że ich cykle reprodukcji trwają do 30 dni.

Przeprowadziłem kolejne meta-badania (analizy istniejących badań) – jakie są najlepsze tabletki przeciw pasożytom? Przeanalizowałem, czego używają w Afryce (gdzie pasożyty są wszędzie i są bardziej dotkliwe) i zdecydowałem się zastosować te rozwiązania. Globalizacja jest tutaj obecna, więc mamy te same pigułki dostępne w Europie, USA i Afryce.

Poprosiłem zaprzyjaźnionego lekarza, żeby wypisał receptę. Powiedział, że to nie powinno mieć większego znaczenia, ale wypisze mi receptę, żebym poczuł się lepiej. Napisał pigułki, o które go poprosiłem i dodał jeszcze od siebie dwa leki przeciwpasożytnicze „dla pewności”, tak jak robiłby to w zwykłym leczeniu przeciwpasożytniczym.

Po tygodniu spożywania odpowiednich tabletek  - moje objawy były znacznie lepsze. 

Swędzenie ustało, nie pojawiły się kolejne wybuchy egzemy. Kompletna terapia składała się z 3 różnych i tanich leków - całkowity koszt leczenia to około 200 PLN. W kolejnych tygodniach brałem na zmianę różne leki (po jednym leku na raz w danym tygodniu) aby zabić i spłukać wszystko, co mogło być we mnie. W sumie było to tylko dziewięć tabletek.

Po pierwszych trzech miesiącach wysypki prawie zniknęły. Proces powtórzyłem po trzech miesiącach z pełnym sukcesem. Po sześciu miesiącach od pierwszej pigułki nie miałem żadnych oznak egzemy. Miałem jeden nawrót po dziewięciu miesiącach, a zaraz po tygodniowej terapii przypominającej (te same leki w mniejszej ilości), AZS na zawsze zniknął. 

Miałem 27 lat… W końcu zdrowy po tych wszystkich latach. Mogę jeść to, co chciałem, w tym ryż - bez alergii.

Teraz mam 35 lat i od tego czasu nie miałem nawrotu azs.

To była pierwsza lekcja w temacie samo-lecznia. Iskra, która spowodowała, że zdałem sobie sprawę, że mamy zepsuty system opieki medycznej, który ktoś musi naprawić. 

 

Musiałem zmusić najlepszego znanego mi lekarza do przypisania mi skutecznego leczenia, które sam znalazłem. Gdyby nie to, nadal bym cierpiał. 

Na szczęście lekarz był otwarty, ale to wzbudziło we mnie wiele wątpliwości co do całego systemu medycznego. Dlaczego żaden lekarz nie zasugerował, że wysypki są tylko objawem i szukał dalej?

  • Dlaczego lekarze nie próbowali wyleczyć przyczyn źródłowych, a nawet nie przeprowadzili właściwej analizy przyczyn źródłowych (ANG: root cause analysis)?
  • Czy są celowo uprzedzeni, czy po prostu niekompetentni?
  • Skoro ja bez wykształcenia medycznego wyleczyłem chorobę, która trwała 25 lat, dlaczego lekarze nie mogli?

Całe moje życie wszyscy mądrzy tego zepsutego medycznego świata leczyli mnie lekami antyhistaminowymi, aby złagodzić objawy, co (teraz wiem) nie ma żadnego sensu. Jeśli ja, jako nie-lekarz, znalazłem przyczynę w ciągu 2 dni, dlaczego żaden lekarz nie mógł przeprowadzić właściwej analizy? Czy nie powinni mieć więcej wiedzy? Za co im zapłaciłem? Za trzymanie mnie chorego?

Niestety, dowiedziałem się, że lekarzy uczy się podczas robienia swoich tytułów naukowych metod leczenia, które powodują, że chory radzi sobie z chorobami przewlekłymi i je znosi, ale  nie leczy się ich na stałe… Zbyt kiepski biznes…

Trwałe, jednorazowe i tanie leczenie chorób jest złe dla biznesu farmaceutycznego, który sponsoruje prawie wszystkie badania medyczne. A większość lekarzy boi się zrobić coś, czego nie potwierdzają badania big pharma, ponieważ mogą stracić dobrze płatną pracę, a nawet prawo do wykonywania zawodu, jeśli nie zastosują się do oficjalnych wytycznych.

My w Jakwyleczylem.pl nie mamy tutaj takiego ciężaru. 

Nie dbamy o biznes farmaceutyczny, zależy nam na permanentnym wyeliminowaniu chorób u danej osoby. 

Zdobędziesz u nas wiedzę o tym, jak leczyć wszystkie możliwe choroby bez względu na przeszkody.

Uważam, że każdą przewlekłą chorobę można wyleczyć i jestem bardzo zmotywowany, aby zebrać wszystkie możliwe sposoby leczenia w jednym miejscu.

Nasz cel:

  • Jeśli ktoś na świecie wyleczył skutecznie chorobę przewlekłą - znajdziemy go i poprosimy o to, aby podzielił się swoją wiedzą na Jakwyleczylem.pl lub angielskiej wersji: Howicured.org .
  • Ty będziesz mógł samodzielnie podjąć decyzję, czy chcesz spróbować danego sposobu leczenia czy nie.

Przydatne linki: 

Czytaj więcej:

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, komu może przydać się opisana informacja na tym blogu? Podziel się linkiem! Ułatw komuś życie!