Leczenie antypasożytnicze

| Jarek Growin

Sposób leczenia dla choroby:atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (jeden z wielu rodzajów zapalenia skóry) jest najczęstszą postacią egzemy, która powoduje swędzenie, suchość, zaczerwienienie i pękanie skóry. AZS dotyka do 7,3% populacji. Niemowlęta i dzieci są podatne na AZS jeszcze bardziej - 10% do 20% z nich zachoruje na to schorzenie.


O tej metodzie leczenia

Oto jak wyleczyłem moje atopowe zapalenie skóry, z którym walczyłem 25 lat. Opis tej metody leczenia udostępniam publicznie za darmo, aby uczynić świat nieco zdrowszym miejscem.

Sposób leczenia dodany przez

Jarek Growin

Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes)

 • pasożyty w organizmie
 • nietolerancja powszechnej zywnosci

Pełny opis sposobu leczenia

Przez całe życie miałem ciężkie atopowe zapalenie skóry (ang: atopic egzema). Na ostatnim roku studiów nie mogłem już tego znieść:

 • Cokolwiek jadłem, powodowało wysypkę na całym ciele.
 • Nawet słońce tworzyło czerwone reakcje na skórze.
 • Prawie nic nie jadłem i ograniczyłem ilość rzeczy jakie jadłem do 1-2 dziennie, zmieniając je, żeby zobaczyć, czy jedzenie jest powodem. Nie, nie było.
 • Jeśli chcesz dłuższą historię, sprawdź https://jakwyleczylem.pl/blog/jak-wyleczylem-poczatek-i-dlaczego-to-powstalo

Po spróbowaniu wszystkiego innego, postanowiłem skupić się na pasożytach, mimo że wyniki badań we krwi i stolcu były negatywne. Bardzo trudno je wyśledzić w testach laboratoryjnych, ponieważ można je zobaczyć tylko wtedy, gdy się rozmnażają i wydalają jaja. A większość z nich ma cykl rozrodczy trwający 21-30 dni, więc okno czasowe jest dość krótkie.

Proces, którym się wyleczyłem się sam, przebiegł następująco:

 1. Brałem lek Zentel - 1 tabletka dziennie przez 7 dni.
 2. 14 dni od połknięcia pierwszej tabletki leku Zentel:
  • wziąłem lek Pyranthelum tabletki 250 mg - 3 dni z rzędu (substancją czynną jest Pyrantel)
  • po tygodniu od pierwszego zażycia Pyranthelum zacząłem brać lek Vermox 100 mg - przez 6 dni z rzędu (substancją czynną jest Mebendazol)

Musiałem nakłonić lekarza, aby wypisał mi receptę na vermox i zentel, w dzisiejszych czasach można to łatwo załatwić przez internet, bo leki te nie są uznawane za niebezpieczne ani groźne dla zdrowia.  

Dopóki moja skóra w pełni nie wyzdrowiała, unikałem następujących pokarmów:

 1. Pomidory i wszystkie ich przetwory (ketchup, koncentrat, zupa pomidorowa itp.)
  • Organiczne czy nie - bez znaczenia. Wszystkie są bardzo bogate w histaminę, która nasila każdą reakcję alergiczną i stan zapalny
 2. Wszystkich rodzaje orzechów, a szczególnie: orzechy włoskie, macadamia, nerkowce - orzechy mają szereg enzymów, które mogą silnie nasilać Twoje reakcje alergiczne na wszystko.
  • Szczerze mówiąc, orzechy mogą być same w sobie przyczyną azs. Nawet jeśli je lubisz i masz na nie ochotę oraz wydają Ci się “zdrowe” i pełne wartości odżywczych. Po trzecim tygodniu od odstawienia orzechów zauważysz pierwsze pozytywne zmiany na skórze i w samopoczuciu - aż tyle trwa usunięcie ich śladów z Twojego organizmu.
 3. glutaminian sodu (znany również pod nazwami: MSG, glutaminian mono-sodowy, hydrolizat białka roślinnego) - dostępny w większości niskiej jakości przetworzonej żywności i dodawany w niektórych tanich restauracjach do potraw jako wzmacniacz smaku.
  • Podobnie jak pomidory i orzechy włoskie - zwiększa stan zapalny i reakcję alergiczną na wszystko, więc po prostu tego unikaj
 4. Mleko (zwłaszcza krowie), nabiał, sery - tylko pogarszają kondycję skóry ze względu na zawartość kazeiny A1 i wysoką zawartość hormonów krowich. Nie mówiąc już po pozostałych szkodliwych substancjach dodawanych do sztucznych pasz dla zwierząt w masowej hodowli.
   
 5. Usunięcie zbóż z diety pomaga również i spożywanie głównie surowych owoców i warzyw do czasu wyleczenia.
   
 6. Można wesprzeć się suplementacją witaminy D3+k2mk7 w dawkach do 1 miliona jednostek tygodniowo. Tak, 1 miliona. Poniżej 100 tys jednostek dziennie to nie dawka terapeutyczna, tylko… w sumie nie wiadomo co, zdaje się, że tylko placebo. Zwłaszcza, że w wyniku ekspozycji na słońce człowiek latem produkuje 15 tys IU dziennie, więc wszystkie wartości poniżej tego to nadal jest poniżej granicy niedoboru. Patrz badania zebrane na stronie https://vitamindwiki.com/. Ja zażywam jednorazowo 250tys IU doustnie, kiedy czuję deficyt słońca i tej witaminy (np. w miesiącach zimowych lub jak przez pracę nie mam ekspozycji na słońce). To jednak nie było mi potrzebne, aby pozbyć się mojego wieloletniego AZS.

Powtórz proces z lekami po 3 miesiącach od pierwszej pigułki Zentel. Nawet jak będziesz już prawie zdrowy/a. 

 • Następnie powtórz po 6 miesiącach od pierwszej pigułki Zentel, aby upewnić się, że wyzdrowiałeś/aś na stałe.
 • Gdy znów będziesz mieć wysypki, bo zjesz jedzenie z pasożytami - po prostu zażywaj Zentel przez 3-5 dni i powinny zniknąć, bo Twój organizm będzie silniejszy. Zanim pasożyty się na dobre zadomowią to powinno wystarczyć.

Ważna uwaga. Nie należy spożywać Zentel 3 miesiące przed planowanym poczęciem potomstwa (zarówno jako mężczyzna jak i kobieta), ponieważ ślady Zentel mogą upośledzić nasienie lub płód i zabić zarodek. Po 3 miesiącach wszystkie ślady Zentel są usuwane z Twojego organizmu i wszystko jest w porządku. Wtedy Zentel nie jest już niebezpieczny dla twojego rodzicielstwa. Osobiście jadłem Zentel na kilka miesięcy przed poczęciem mojego pierwszego dziecka i jest ono w 100% zdrowe. Moje pozostałe dwoje dzieci również jest w 100% zdrowe. Czasem mam wrażenie, że za bardzo, bo mają nieskończoność siły, ale to chyba temat na inną książkę ;) 

Przeczytaj uważnie ulotki wszystkich przyjmowanych leków, aby sprawdzić, czy nie masz żadnych przeciwwskazań.

To wszystko. Absurdalnie proste. I pomyśleć, że zmagałem się przez 25 lat z AZS… Odbijałem od niezliczonych lekarzy, dermatologów i innych demagogów a mogłem wyleczyć się tym prostym sposobem.

Rzadko kiedy pojedyncze suplementy czy pigułki pomagają na choroby przewlekłe, ale w tym przypadku, mimo iż jestem fanem naturalnych metod leczenia (np. rozgryzione pestki papai mają też udowodnione silne działanie antypasożytnicze), to zwycięzcą w leczeniu pasożytów jest medycyna konwencjonalna. 

 

 

 

 

          VS 

 

 

 

 

 

 

W przypadku naturalnych metod leczenia pasożytów jak pestki z dyni, papai, oregano, czosnek, piołun, orzech czarny, imbir itd, następuje bardzo silna reakcja pogarszająca AZS, bo pasożyty kiedy są zabijane, to wydzielają masę toksyn do krwioobiegu, które powodują straszne zaostrzenie objawów na przynajmniej kilka dni. Ja sam poddałem się przy próbie wyleczenia AZS za pomocą oregano z powodu skrajnego nasilenia ran na skórze i nie mogłem wytrzymać z bólu, kiedy zaczęły mi krwawić zmiany atopowe. W “poradni z biorezonansem”, gdzie specjalizowano się terapią antypasożytniczą z oregano skierowano mnie do… szpitala, bo żarty się skończyły. Oczywiście nie poszedłem do szpitala, bo to już było, jak wyczerpałem wszystkie możliwe tradycyjne leczenia na AZS. Sam zacząłem zgłębiać temat medycyny. Każdej możliwej. Skutecznie. 

Tymczasem Zentel, a dokładniej abendazol, czyli substancja czynna tego leku, paraliżuje układ nerwowy pasożytów nie zabijając ich i po prostu je wydalasz, kiedy one nie mogą się ruszać, a po kilku dniach jak wydalisz wszystkie, to jest ulga i zaczynasz się regenerować, co widać po 1-2 tygodniach na skórze. Dzięki temu stan Twojego AZS się nie zaostrza w trakcie leczenia, jedynie delikatnie może się zaostrzyć, bo jednak część pasożytów może umrzeć niezależnie od zentel - w wyniku działania obronnego Twojego organizmu, który ma łatwiej jak cel nie może się bronić. Ewentualnie trzeba powtórzyć terapię na wypadek, gdyby nie zostały wyeliminowane jakieś formy przetrwalnikowe patogenów, jak jaja, które rozwijają się w cyklach kilku miesięcznych. 

Teraz Ty też możesz się wyleczyć. Powodzenia!

 • Jeśli Tobie to pomoże - koniecznie daj mi proszę znać i podziel się ze znajomymi na facebooku, youtube i gdzie jeszcze spotkasz materiały z jakwyleczylem.pl
 • Jeśli Tobie nie pomoże - nie poddawaj się, są jeszcze inne techniki leczenia holistycznie całego organizmu, np. post na wodzie czy post suchy, które z doniesień świadków pomagają na bliżej nieokreślone wysypki AZS w ciągu ok 21 dni (w poście na wodzie) lub 11 dni w poście suchym. W razie pytań pisz do mnie na info@jakwyleczylem.pl to opublikuję odpowiedni materiał na ten temat, zebrany mojej bazy wiedzy
 • Jako naturopata w moim życiu wyleczyłem znacznie cięższe choroby, niż AZS, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) czy cukrzycę, choć to też schorzenia, dla których ludzie zakładają całe stowarzyszenia i uczą na medycynie, że to choroby nieuleczalne. Można to wszystko opanować szybko, tanio i skutecznie, tylko potrzeba wrócić z dietą i stylem życia jak najbliżej do natury, tak jak opisałem w mojej książce “Jak wyleczyłem nieuleczalne”, którą możesz kupić tutaj: https://jakwyleczylem.pl/ksiazka .

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!