Leczenie antypasożytnicze

| Jarek Growin

Sposób leczenia dla choroby:atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (jeden z wielu rodzajów zapalenia skóry) jest najczęstszą postacią egzemy, która powoduje swędzenie, suchość, zaczerwienienie i pękanie skóry. AZS dotyka do 7,3% populacji. Niemowlęta i dzieci są podatne na AZS jeszcze bardziej - 10% do 20% z nich zachoruje na to schorzenie.


O tej metodzie leczenia

Oto jak wyleczyłem moje atopowe zapalenie skóry, z którym walczyłem 25 lat. Opis tej metody leczenia udostępniam publicznie za darmo, aby uczynić świat nieco zdrowszym miejscem.

Sposób leczenia dodany przez

Jarek Growin

Działa na przyczyny źródłowe (ang: root causes)

 • pasożyty w organizmie
 • nietolerancja powszechnej zywnosci

Pełny opis sposobu leczenia

Przez całe życie miałem ciężkie atopowe zapalenie skóry (ang: atopic egzema). Na ostatnim roku studiów nie mogłem już tego znieść:

 • Cokolwiek jadłem, powodowało wysypkę na całym ciele.
 • Nawet słońce tworzyło czerwone reakcje na skórze.
 • Prawie nic nie jadłem i ograniczyłem ilość rzeczy jakie jadłem do 1-2 dziennie, zmieniając je, żeby zobaczyć, czy jedzenie jest powodem. Nie, nie było.
 • Jeśli chcesz dłuższą historię, sprawdź https://jakwyleczylem.pl/blog/jak-wyleczylem-poczatek-i-dlaczego-to-powstalo

Po spróbowaniu wszystkiego innego, postanowiłem skupić się na pasożytach, mimo że wyniki badań we krwi i stolcu były negatywne. Bardzo trudno je wyśledzić w testach laboratoryjnych, ponieważ można je zobaczyć tylko wtedy, gdy się rozmnażają i wydalają jaja. A większość z nich ma cykl rozrodczy trwający 21-30 dni, więc okno czasowe jest dość krótkie.

Proces, którym się wyleczyłem, przebiegł następująco:

 1. Brałem lek Zentel - 1 tabletka dziennie przez 7 dni.
 2. 14 dni od połknięcia pierwszej tabletki leku Zentel:
  • wziąłem lek Pyranthelum tabletki 250 mg - 3 dni z rzędu (substancją czynną jest Pyrantel)
  • po tygodniu od pierwszego zażycia Pyranthelum zacząłem brać lek Vermox 100 mg - przez 6 dni z rzędu (substancją czynną jest Mebendazol)

Dopóki moja skóra w pełni nie wyzdrowiała, unikałem następujących pokarmów:

 1. Pomidory i wszystkie ich przetwory (ketchup, koncentrat, zupa pomidorowa itp.)
  • Organiczne czy nie - bez znaczenia. Wszystkie są bardzo bogate w histaminę, która nasila każdą reakcję alergiczną i stan zapalny
 2. Wszystkich rodzaje orzechów, a szczególnie: orzechy włoskie, macadamia, nerkowce - orzechy mają szereg enzymów, które mogą silnie nasilać Twoje reakcje alergiczne na wszystko.
  • Szczerze mówiąc, orzechy mogą być same w sobie przyczyną azs. Nawet jeśli je lubisz i masz na nie ochotę oraz wydają Ci się “zdrowe” i pełne wartości odżywczych. Po trzecim tygodniu od odstawienia orzechów zauważysz pierwsze pozytywne zmiany na skórze i w samopoczuciu - aż tyle trwa usunięcie ich śladów z Twojego organizmu.
 3. glutaminian sodu (znany również pod nazwami: MSG, glutaminian mono-sodowy, hydrolizat białka roślinnego) - dostępny w większości niskiej jakości przetworzonej żywności i dodawany w niektórych tanich restauracjach do potraw jako wzmacniacz smaku.
  • Podobnie jak pomidory i orzechy włoskie - zwiększa stan zapalny i reakcję alergiczną na wszystko, więc po prostu tego unikaj
 4. Mleko (zwłaszcza krowie), nabiał, sery - tylko pogarszają kondycję skóry ze względu na zawartość kazeiny A1 i wysoką zawartość hormonów krowich. Nie mówiąc już po pozostałych szkodliwych substancjach dodawanych do sztucznych pasz dla zwierząt w masowej hodowli.
   
 5. Usunięcie zbóż z diety pomaga również i spożywanie głównie surowych owoców i warzyw do czasu wyleczenia.

Powtórz proces z lekami po 3 miesiącach od pierwszej pigułki Zentel. Nawet jak będziesz już prawie zdrowy. 

 • Następnie powtórz po 6 miesiącach od pierwszej pigułki Zentel, aby upewnić się, że wyzdrowiałaś na stałe.
 • Gdy znów będziesz mieć wysypki, bo zjesz jedzenie z pasożytami - po prostu zażywaj Zentel przez 3-5 dni i powinny zniknąć, bo Twój organizm będzie silniejszy. Zanim pasożyty się na dobre zadomowią to powinno wystarczyć.

Ważna uwaga. Nie należy spożywać Zentel 3 miesiące przed planowanym poczęciem potomstwa (zarówno jako mężczyzna jak i kobieta), ponieważ ślady Zentel mogą upośledzić nasienie lub płód i zabić zarodek. Po 3 miesiącach wszystkie ślady Zentel są usuwane z Twojego organizmu i wszystko jest w porządku. Wtedy Zentel nie jest już niebezpieczny dla twojego rodzicielstwa. Osobiście jadłem Zentel na kilka miesięcy przed poczęciem mojego pierwszego dziecka i jest ono w 100% zdrowe. Moje pozostałe dwoje dzieci również jest w 100% zdrowe. Czasem mam wrażenie, że za bardzo, bo mają nieskończoność siły, ale to chyba temat na inną książkę ;) 

Przeczytaj uważnie ulotki wszystkich przyjmowanych leków, aby sprawdzić, czy nie masz żadnych przeciwwskazań.

To wszystko. Absurdalnie proste. I pomyśleć, że zmagałem się przez 25 lat z AZS… Odbijałem od niezliczonych lekarzy, dermatologów i innych demagogów a mogłem wyleczyć się tym prostym sposobem.

Teraz Ty też możesz się uleczyć. Powodzenia!

Jeśli potrzebujesz więcej wyjaśnień, zapytaj w komentarzach poniżej :) 

Jeśli Tobie to pomoże - koniecznie daj mi proszę znać.

Podziel się ze znajomymi

Znasz kogoś, kto cierpi na opisaną chorobę i może się wyleczyć dzięki informacjom na JakWyleczylem.pl? Podziel się linkiem! Uratuj komuś życie!